Forum de discuţii - întrebări / răspunsuri
|
[ Pune o întrebare ]
Categoria: Principal -> Gospodarire comunala si servicii publice -> Gospodarire comunala si servicii publice
Răspunsuri
|
Intrebarea nr. 1447 din data: 21-03-2007 pusa de Florin Oprut : · Imi puteti spune va rog daca strada Gelu din Gradiste e prevezuta pentru a fi asfaltata in perioada urmatoare ?
Va multumesc
|
Raspuns din data de 22-04-2007 : Referitor la intrebarea dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
In functie de fondurile disponibile, asfaltarea strazii Gelu, va fi cuprinsa in Programul de lucrari pe anul 2007: "Intretinere si reparatii strazi in municipiul Arad, Lotul II".
Centrul de Informare Cetateni.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 1432 din data: 16-03-2007 pusa de Popa Lucian : · Buna ziua !
Va rog sa ridicati 2 autoturisme (a se citi fier vechi) de pe strada Poetului nr.61, bl. Z-5, care ocupa 2 locuri de parcare din putinele existente in zona de peste 2 ani.
Un Volkswagen Golf rosu si o Dacia albastru deschis.
Va multumesc si astept ca in maxim o spatamana sa se actioneze pentru ridicarea lor.
|
Raspuns din data de 23-03-2007 : Ca urmare a sesizarii dumneavoastra, va comunicam faptul ca in acest moment se afla in curs de elaborare Proiectul de Hotarare privind ridicarea, transportarea si depozitarea masinilor abandonate, fara stapan si parcate neregulamentar.
In momentul intrarii in vigoare a Hotarari mai sus amintite, vom lua masurile legale care se impun.
Centrul de informare Cetateni.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 1376 din data: 21-02-2007 pusa de DAVID AMALIA : · AAP PUS INTREBAREA CU NR 1343 DIN DATA DE 12.02.2007 SI INTREBAREA 1353 DIN DATA DE 14.02.2007 SI NU AM PRIMIT NICI UN RASPUNS IAR ALTE PERSOANE CARE V-AU ADRESAT INTRBARI ULTERIOR IN DATA DE 19.02.2007 AU PRIMIT RASPUNS . AI DORI SA STIU DE CE ?
ASTEPT RASPUNSURILE D-VOASTRA .
|
Raspuns din data de 28-03-2007 : IN LEGATURA CU INTREBAREA PE CARE ATI ADRESAT-O CU PRIVIRE LA INTRETINEREA SPATIILOR VERZI, IN DATA DE 12.02.2007, DE ASEMENEA, CU PRIVIRE LA INTREBAREA ADRESATA IN DATA DE 14.02.2007, CARE FACE REFERIRE LA O CANTITATE DE MOLOZ AFLATA PE DOMENIUL PUBLIC, IN URMA CONSTRUIRII A DOUA BLOCURI DE LOCUINTE PE STR. EP. ROMAN CIOROGARIU, SPERAM CA RASPUNSURILE LA AMBELE INTREBARI V-AU PARVENIT, DIN CADRUL INSTITUTIEI AU FOST TRIMISE IN DATA DE 06.03.2007.
CENTRUL DE INFORMARE CETATENI.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 1372 din data: 19-02-2007 pusa de Georgian Silvasan : · Buna ziua. As avea doua intrebari. De ce nu puneti o linie de troleibuzpe relatia Fortuna-Victoriei-Intim-A.Saguna Cpt.Ignat? Este inferinal ca nu exista mijloc de transport in comun acolo iar autobusele nu circula.Si o linie pana in podgoria ca nici acolo nu ai cu ce merge...Este aberant.Sa se ia in calcul si ecologizarea.A doua intrebare:Ce se intampla cu zona metropolitana? Ca 12 orase unele mai mici,o iau inaintea Aradului cu aceste zone...sau nu mai interesaeaza pe nimeni ca ARADUL este absorbit de Timisoara....sau ne meritam soarta ca noi suntem vinovati de asta ca nu intervenim. Astept un raspuns.
|
Raspuns din data de 26-02-2007 : Cu privire la intrebarile pe care ni le-ati adresat , va comunicam urmatoarele:
In municipiul Arad transportul public de calatori este asigurat cu tramvaie si in unele situatii cu autobuze.
Pentru infiintarea unei retele de troleibuze, se impun investitii in asigurarea infrastructurii.
Centrul de Informare Cetateni.
|
Sus
|
|
Intrebarea nr. 1353 din data: 14-02-2007 pusa de DAVID AMALIA : · -Buna ziua 1 as dori sa stiu daca se poate cum e posibil ca proprietarul care a construit 2 blocuri pe str. episcop roman ciorogariu colt cu str. capitan ignat sa lase un morman de moloz enorm pe domeniul public in fata acestor blocuri fara ca cineva din primarie sa ia masuri pentru curatarea acestui spatiu.
Acest morman de gunoi si moloz din fata este foarte urat din punct de vedere estetic pentru oras si pentru locatari din zona
astept raspuns
va multumesc anticipat !!!!!
|
Raspuns din data de 06-03-2007 : Ca urmare a sesizarii dumneavoastra, va comunicam urmatoarele:
In urma deplasarii la fata locului a agentilor publici de paza, va informam ca in momentul de fata se introduce gazul la cele doua blocuri , lucrarea nefiind finalizata, caile de acces pietonale nefiind blocate.
Zona specificata reprezinta un santier in lucru care are autorizatie de constructie valabila si conform HCLM 162/2006 privind gospodarirea municipiului Arad, art.7, ptc.2, alin.3 proprietarul a promis curatarea spatiului la finalizarea lucrarilor.
Centrul de informare Cetateni.
|
Sus
|
|
|
|